skip to Main Content

«Зброя масового розвитку» тепер в громадах!

Чи знали Ви, що емоційна пам’ять є найбільш ефективною для запам’ятовування інформації? Але, що робити, щоб потрібну тобі інформацію запам’ятовували, а головне сприймали інші люди – це історія. Було у Вашому житті таке, що Ви розповідаєте якийсь випадок із життя, який для Вас був дуже смішним, а оточуючі від цього не сміються? Напевно, це було у кожного хоча б раз. «Чому так?»,- не задавали собі це питання. А, відповідь проста – Ви згадуєте не стільки історію, скільки самі емоції, що пережили у цей момент. Тому, у Вас перед очима певна картинка з минулого, а для слухачів це новий досвід, тому для них важлива «обгортка» історії. І ця обгортка – це і є те, як Ви розповідаєте цю історію. Тобто, проблема ні в історії, а втому як Ви це розповіли. І, тоді, саме сторітеллінг – це те, що Вам потрібно. Погугли? Тоді поїхали!

 

19-20 червня 2019 року у Дніпрі в Центрі «Тамариск» було проведено тренінг «Сторітеллінг, як інструмент розвитку громади». Участь у тренінгу взяли громадські організації із Дніпропетровщини.

Учасники після знайомства розпочали розглядати історію як інструмент змін у громаді, а не просто гарну казку. Так, спочатку всі погрузились у світ рефлексії та замислились «Як історії, в які вірять люди, впливають на їх свідомість і громадянську активність?».

І виявилось, що є такі складові як факт, назва, інтерпретація, що лежать в основі будь-якої історії, а тим паче тієї, що націлена на розвиток.

Потім, коли майбутні спеціалісти-оповідачі познайомились зі складовими історії, перейшли до таких питань: «Як за допомогою історій змінювати переконання людей та їх ставлення до проблем?» та «Як створювати історії, що будуть просувати важливі ідеї та надихати людей на позитивні зміни?».

Тож, після ознайомлення та пошуку відповідей на ці питання історія із звичайної обгортки перетворюється у справжню «зброю масового розвитку».

І, що потрібно робити з таким «арсеналом» – відповідь проста, йти у громади та розвивати їх, маючи цей інструмент. Тому, командою Центру «Тамариск» ми щиро сподіваємось, що нові «оповідачі» нашого часу зроблять те, що свого часу кобзарі робили для України – будуть розвивати громади, доносячи важливу інформацію.

За надзвичайно цікавий тренінг та ігрову форму освоєння навичок, учасники висловлювали вдячність провідному тренеру Центра «Тамариск» Наталії Стаднічук.

Тренінг проводиться за фінансової підтримки фонду ім. Ч. С. Мотта.

 

Автор: Тамариск
Back To Top