skip to Main Content

На Житомирщині розвивається молодіжний дебатний рух (ВІДЕО)

Студенти та учні з Житомира та Житомирської області взяли участь у другому Молодіжному регіональному дебатному турнірі, який відбувся 10 травня 2018 року у Житомирі.

Організатор турніру: Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії, а також у співпраці із Головним територіальним управлінням юстиції у Житомирській області (проект «Я МАЮ ПРАВО!»).

Учасникам цьорічного дебатного турніру були запропоновані для дебатування теми, які відповідають глобальним цілям розвитку тисячоліття 2016-2030, що визначені ООН, та стосуються прав людини. Дебатний турнір проводився у форматі парламентських дебатів.

Участь у турнірі взяли 8 команд (32 учасники) з Житомира, Коростишева та Ємільчине , з них:

  • студенти університетів: Житомирського національного агроекологічного університету та Житомирського державного технологічного університету;
  • учні технікумів, коледжів та ліцеїв: Ліцею при Житомирському державному технологічному університеті; Житомирського комерційного коледжу бізнесу і права; Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу Національного транспортного університету;
  • учні гімназій: Житомирської міської гуманітарної гімназії №23; Ємільчинської гімназії; Коростишівської гуманітарної гімназії №5.

Перемогу у другому Молодіжному регіональному дебатному турнірі здобули:

1 місце та кубок переможця – учні Житомирської міської гуманітарної гімназії №23.

2 місце – учні Ліцею при Житомирському державному технологічному університеті.

3 місце – учні Ємільчинської гімназії.

Усі учасники турніру отримали сертифікати та подарунки від нашого постійного партнера – Quest Room.  Переможці турніру були нагороджені дипломами та подарунками від наших партнерів: Quest Room (безкоштовні запрошення на квести у квест-кімнаті), Асоціації стрільби із луку (майстер-класи зі стрільби з луку), ГО “Берегиня Полісся” (уроки верхової їзди).

Турнір проходив в три тури, третій тур – фінал. Суддівство в турнірі здійснювали: спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області – Олена Шабінська та Тетяна Бучинська, заступник начальника з питань захисту прав людини в органах Національної поліції України – Євген Виговський, спеціаліст Житомирського обласного центру зайнятості – Олександр Суховецький, спеціаліст управління у зв’язках із громадськістю Патрульної поліції України у м. Житомир – Сергій Жуковецький, керівник проектів Молодіжної громадської організації «Сучасний Формат» – Марина Хайнак, депутат Богунської районної ради – Микола Череднік.

Комунікаційну роботу із командами в підготовці до турніру проводив незмінний натхненник дебатного руху у Житомирі – Ігор Кіпенко.

Висловлюємо вдячність Житомирській філії Університету Сучасних Знань за гостинність та технічну допомогу у проведенні дебатного турніру.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року МГО «Сучасний Формат» підписала меморандум з партнерами щодо необхідності вдосконалення та поглиблення співпраці щодо розвитку дебатного руху в Житомирі та Житомирській області як важливого інструменту у формуванні критичного мислення молодого покоління.

Понад 40 студентів взяли участь у Житомирському регіональному молодіжному дебатному турнірі

Дебатні школи: розвиваємо критичне мислення.

Автор: Жанна Соловйова
Сучасний Формат
Back To Top