skip to Main Content

Будуємо нові містки взаємодії студентської молоді та громадського сектору на Дніпропетровщині

«Було цікаво, несподівано, креативно», «Ми об’єднувались у команди і знаходили вихід у складних ситуаціях», «Нам цікаво було спробувати себе в різних ролях у Форум-театрі», «Ми хочемо реального студентського самоврядування», «Завдяки участі в цьому проекті ми дізнались про громадський сектор і збираємось створити молодіжну організацію», «У нас народжувались нові ідеї та бажання змін», — так говорили про Студентський форум його учасники — студенти дніпровських вузів.

Форум проходив в рамках проекту Центру «Тамариск» «Активно долучаємось до позитивних змін у країні».

12 травня 2018 року на турбазі «Лісова галявина» студенти дніпровських вузів разом з представниками громадських організацій говорили про те, що їх хвилює, про прагнення захищати свої права і вирішувати проблеми, про студентське самоврядування й інші аспекти сьогодення та майбутнього життя студентів.

Почався Форум з презентацій молодіжних проектів. Кращими практиками поділилися представники громадських організацій з міст Кривий Ріг (ГО «Криворіжці» та БФ «Ожина»), Жовті Води («Агенція сталого розвитку»), Підгородне (громадські організації, які співпрацюють з Будинком культури).

Учасники узнали про школу молодого політика, цікаві заходи  та налагодження співпраці молодих криворіжців з західноукраїнською молоддю, про залучення жовтоводської молоді до волонтерської діяльності, про  активних молодих підгородян, які міняють життя у своїй громаді та стали лідерами громадської думки.

Студент Роман Баришевський (ГО «Криворіжці») так поділився своїми думками: «Сьогодні велика кількість студентів та представників органів студентського самоврядування не знають і не розуміють, як вони можуть впливати на життя свого інституту та якість викладання. На Форумі я намагався розповісти із власного досвіду, як потрібно налагоджувати зв’язок із адміністрацією так, щоб самоврядування існувало не тільки у статуті, а й дійсно працювало».

Під час кава-паузи волонтерська група Центру «Тамариск» виконала соціальний реп «Чого ніколи не навчать у вузі», який  є інструментом інтерактивного залучення молоді до розгляду соціально важливих проблем. Реп викликав море вражень у студентів.

Далі були цікава робота в групах: форум-театр, квест, мультмайданчик, гра «Країна гідності».

У форум-театрі  учасники обрали теми, пов’язані зі студентським самоуправлінням. Болючими темами  виявилось наступне: байдужість керівництва ВНЗ  до ініціатив студентів, інертність студентів, фіктивність обрання органів самоврядування, безпомічність активістів перед адміністрацією. У форум-театрі студенти навчались творчому мисленню, пропонувати свої ідеї, як вийти зі скрутних ситуацій, мінялись ролями і в результаті знаходили найкращі  рішення.

Квест справив не менші враження на учасників. Окрім виконання інтелектуальних та веселих завдань, що були направлені на закріплення знань з прав людини та студента, учасники отримали навички командної роботи. Також, вони навчились правильно та якісно писати звернення щодо доступу до публічної інформації. Оскільки, саме вміння правильно оформити документи та подати їх у відповідний орган надає можливість студенту реально мати необхідну інформацію, щоб впливати на життя свого вишу.

На локації «мультмайданчик» учасники знайомились з методикою створення соціально-анімаційних роликів. Свої перші ролики студенти створили менше, ніж за дві години, хоча дуже побоювались, що не встигнуть. В результаті роботи групи вітчизняний кінематограф збагатився двома соціальними роликами «Україна єдина» та «Тримайся друзів». Так, у першому ролику сюжет демонстрував, що спільними зусиллями, єдиним поривом можна спромогтись об’єднати країну та зробити її квітучою. А у другому — що взаємодопомога та повага є важливим елементом людського життя.

Через гру «Країна гідності» учасники Форуму вивчали соціальні права та мали можливість спробувати себе у ролі членів парламенту країни. Вони змогли узгодити різні бачення та прийняти «план розвитку країни» на наступні п`ять років. Гра вчила учасників критичному мисленню, вмінню домовлятися, бути активними та відповідальними.

Презентація результатів роботи в групах отримали високу оцінку та оплески усіх учасників. «Відкритий мікрофон» дав можливість поділитись враженням усім бажаючим. Ніхто не приховував своїх емоцій. Були цікаві пропозиції щодо подальшої співпраці. Учасники говорили, що протягом проекту вони отримали знання й навички, хороший досвід, нових друзів, бажання  бути активним і долучатись до позитивних змін у країні.

Даний захід відбувся в рамках проекту «Активно долучаємось до позитивних змін у країні», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Автор: Центр підтримки громадських і культурних ініціатив "Тамариск"
Дніпро
Back To Top