skip to Main Content

На Рівненщині розпочався Мандрівний кінофестиваль Docudays UA

Кінолюбителі Рівненщини зможуть переглянути кращі фільми про права людини 2018-2019 років. Адже з 19 листопада в області стартує 16-ий Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Він є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА, який щороку відбувається в Києві навесні. А вже з жовтня найкращі його фільми можуть переглядати мешканці 22 областей України, в тому числі Рівненської.

Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

В Рівненській області покажуть 8 кінострічок з фестивальної програми. Зокрема, фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів. Стрічка «Чистильники» запрошує у світ інтернет-цензури, яку великі гравці мереж Google, Facebook, Twitter віддають на аутсорсинг робітникам і робітницям на Філіппінах. Фільм-розслідування «Навмисна смерть» відкриває приховані процеси індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я.

Відкриті кінопокази для всіх охочих у Рівному проходитимуть у Рівненській обласній бібліотеці для молоді та театрі «Сонях» з 2 по 5 грудня включно. Крім обласного центру, відкрита програма також відбудеться в Острозі. В Національному університеті «Острозька академія» заплановані два кінопокази на 28 листопада і 2 грудня.

«Крім показів фільмів, цьогоріч у рамках фестивалю ми проведемо лекції для студентів Рівненщини на тему цифрового розвитку держави та безпечної поведінки в сучасному цифровому світі», – розповідає директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький.

Начальниця Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Оксана Сальчук додала, що на сьогодні політична воля керівництва країни є і «держава в смартфоні» – це вже не десь далеко.

«Міністерство юстиції до цих нововведень готове вже. Ми в такому реформуванні проходимо уже четвертий рік. І те, що всі державні органи так будуть працювати – це дуже добре. Ми бачимо, що є запит на такі послуги в громадян, адже це зручно», – сказала пані Сальчук.

Загалом на Рівненщині фестиваль триватиме з 19 листопада по 16 грудня. За цей час організатори планують провести не менше 15 показів у навчальних закладах, бібліотеках, креативних просторах.

«Я радий, що ми в себе в театрі можемо приймати цей фестиваль і вже не вперше, – сказав керівник театру «Сонях» Олексій Титаренко. – Це буде цікаво і нашій аудиторії. Адже цьогоріч для показів у нас відібрані також фільми, які стосуються мистецтва і людей мистецтва».

Після пресконференції присутні подивилися стрічку «Без статусу. Україна». У йому показане життя кількох людей, які через політичні обставини у своїх державах приїхали в нашу країну і намагалися отримати статус біженця.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції й Королівства Нідерландів в Україні.

Автор: Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ
Docudays UAКВУкінокінофестивальправа людиниРівненщинафільми
Back To Top