skip to Main Content

Мандрівний кінофестиваль Docudays UA завершив цьогорічну подорож Рівненщиною

Дозволити програмі змінити вашу свідомість? Над цим питанням розмірковували глядачі та учасники заходів у рамках 16-ого Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Він проходив у Рівненській області з 19 листопада по 16 грудня.

Учасники цьогорічного фестивалю міркували над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

В Рівненській області показали 8 кінострічок з фестивальної програми. Зокрема, фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Стрічка «Чистильники» показала світ інтернет-цензури, яку великі гравці мереж Google, Facebook, Twitter віддають на аутсорсинг робітникам і робітницям на Філіппінах. Фільм-розслідування «Навмисна смерть» відкрив приховані процеси індустрії електроніки та довів, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я людей.

За цей час організатори – РОГО «Комітет виборців України» – провели 16 кінопоказів у Рівному та Острозі. Фестивальні фільми побачили глядачі в 10 різних локаціях: вищих навчальних закладах, креативних просторах, бібліотеці для молоді, театрі «Сонях», Палаці дітей та молоді і навіть в ІТ-компанії.

«Крім кінопоказів і дискусій після їх переглядів, цьогоріч у рамках фестивалю ми провели в Рівному 5 лекцій для молоді на тему цифрового розвитку держави та безпечної поведінки в сучасному цифровому світі, – розповідає директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький. – Ми вперше організовували навчання на таку тему. І, як виявилося, вона є досить затребуваною на сьогодні. Таких навчань потребує не лише молодь, яка вже не уявляє своє життя без сучасних технологій. А й люди середнього і старшого віку. Бо насправді ці технології все глибше проникають у різні сфери нашого повсякдення. Тож для комфортного життя кожен повинен знати, як захистити себе від потенційних загроз цифрового світу».

Лекції допомагали організовувати представники Головного територіального управління юстиції в Рівненській області. Його очільниця Оксана Сальчук підтвердила їх важливість. Адже на сьогодні політична воля керівництва країни є і «держава в смартфоні» – це наше найближче майбутнє. Тож питання вміння безпечної поведінки громадян у цифровому світі є дуже актуальним.

Загалом цей фестиваль проходив на Рівненщині вже всьоме поспіль. Цього року учасниками його заходів стали понад 450 мешканців та гостей області.

Партнерами цьогорічного Мандрівного фестивалю були Рівненська обласна бібліотека для молоді, театр «Сонях», Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, ГО «Екоклуб».

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції й Королівства Нідерландів в Україні.

Автор: Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ
Docudays UAКВУкінофестивальправа людиниРівне
Back To Top