skip to Main Content

5 об’єднаних територіальних громад Чернігівщини розпочали створення Молодіжних рад

Як надихнути молодь бути активними учасниками життя своїх громад, щоб у процесі децентралізації її думка не залишилася поза увагою? Залучення молодих людей до процесу державотворення в умовах реформ, які сьогодні впроваджуються в Україні, має вирішальне значення для успішного розвитку об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

За результатами соціологічного дослідження «Молодь в Україні – 2017» 62% молодих людей хочуть жити в Україні, 56% – позитивно ставляться до реформи децентралізації, 52% – готові особисто брати участь у житті своєї громади.

У вересні 2017 року ГО “МАРТ” за підтримки ПРООН пілотувала ініціативу «Громада, де чути голос молоді», у межах якої громадські активісти допомагали місцевим громадам створити умови для залучення молоді у процес прийняття рішень. Проект впроваджувався у Чернігівській області, де на конкурсній основі були відібрані 5 ОТГ регіону.

Упродовж року учасники з Кіптівської, Корюківської, Лосинівської, Сосницької та Коропської ОТГ брали участь у численних тренінгах та семінарах на тему прав людини, демократії, підходу на основі прав людини та вивчали національні і міжнародні практики із залучення молоді у процес державотворення. Отримані навички були застосовані учасниками у розробці можливих рішень та нормативних актів для ОТГ.

9 липня 2018 р. у Чернігові зібралися представники Міністерства молоді та спорту України, регіональні представники влади, ПРООН, партнерські ОТГ, представники неурядових організацій та громадські активісти для того, щоб підбити підсумки ініціативи та обговорити ключові питання і можливі рішення для залучення молоді до процесу державотворення у контексті децентралізації.

Одним із пріоритетів для нас сьогодні є створення механізмів та умов для залучення молодих людей до процесу прийняття рішень на місцевому рівні. Цьому питанню цього року будуть присвячені парламентські слухання. Сподіваюсь, що ті громади, які взяли участь у проекті зможуть поділитися своїм досвідом у парламенті”, – зауважив заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.

З початку роботи проекту, 5 ОТГ вже ініціювали створення Молодіжних рад у своїх громадах – дієвого механізму залучення молоді у процес прийняття рішень. Це стало можливим завдяки командній роботі громадських активістів, місцевої влади та молодіжних організацій. Молоді лідери цих об’єднаних територіальних громад відтепер матимуть доступ до місцевої влади та зможуть напряму обговорювати з нею найбільш важливі питання, ділитися інноваційними ідеями та допомагати розвиватися своїм громадам.

Автор: Людмила Цвєтаєва
громададе чути голос молодідецентралізаціямолодьОТГпрозорість владиПРООНЧернігівЧернігівщина
Back To Top