skip to Main Content

Вперше новий План дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» узгоджено з Цілями сталого розвитку

Київ, 4 лютого 2019 року – Активісти громадянського суспільства дізналися, як долучитися до впровадження нового четвертого Плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018-2020 роки, а державні органи розповіли про нові пріоритети, передбачені ініціативою.

«Вперше новий План дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (ПВУ) у 2018-2020 роках узгоджено з Цілями сталого розвитку. 60 000 людей у 12 областях долучилися до вибору пріоритетів нового Плану дій завдяки публічним консультаціям, які організувала Мережа хабів України», – сказала Блерта Чела, Заступниця директора ПРООН в Україні, на презентації нового Плану дій.

Громадські організації-хаби, які підтримуються ПРООН, організували 20 заходів у 12 областях, охопивши понад 800 учасників та учасниць, та майже 60 тисяч людей через ЗМІ. Метою цих широкомасштабних консультацій було залучити громадян до вибору основних пріоритетів Плану дій ПВУ на 2018-2020 роки, та пояснити, як саме громадські активісти можуть посприяти впровадженню новоприйнятих зобов’язань.

«Успішність реалізації Плану дій залежить від усіх учасників процесу. Тому закликаю представників громадянського суспільства активно долучатися до впровадження плану дій, обмінюватися ідеями зі своїми партнерами від органів влади і кидати їм виклик, якщо зобов’язання не виконуватимуться», – закликав Cергій Дехтяренко, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України.

Після приєднання до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2011 році Україна досягла значного прогресу у забезпеченні прозорості, ефективності та підзвітності управління перед громадянами. Перший План дій ПВУ в Україні на 2012-2013 роки був виконаний на 90%, а виконання другого на 2014-2015 роки сягає 83%.

Національна платформа електронних закупівель ProZorro, Ініціатива прозорості видобувних галузей, яка забезпечує перевірку інформації про кінцевих бенефіціарів, законодавство щодо відкритих даних для забезпечення доступу до публічної інформації, система електронного декларування статків – ось лише деякі з відомих прикладів, які мали трансформаційний вплив на перебіг реформ в Україні.

«Партнерство «Відкритий Уряд» дозволяє знайти нові інноваційні шляхи співпраці між громадянським суспільством та органами державної влади. Варто зауважити, що громадянське суспільство не лише контролює виконання Плану дій, але є й партнером Уряду в його реалізації», – підкреслила Олеся Архипська, керівниця проекту НУО «Разом проти корупції», співголова Координаційної ради з впровадження Ініціативи ПВУ.

Як саме пріоритети Плану дій на 2018-2020 роки узгоджені з Цілями сталого розвитку (ЦСР)? Відкриття Національного репозитарію академічних текстів пов’язане з ЦСР 4 (Якісна освіта), забезпечення доступу громадян до екологічної інформації – з ЦСР 11 (Сталий розвиток міст на спільнот), електронне впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей з ЦСР 9 (Інновації та інфраструктура), створення он-лайн платформи для взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства – з ЦСР 16 (Мир та справедливість). Таким чином, новий План дій також сприятиме впровадженню Порядку денного до 2030 року шляхом підвищення ефективності та прозорості демократичного врядування в Україні.

Фото: Андрій Крєпкіх / ПРООН в Україні

Автор: ПРООН в Україні
Відкритий урядПРООНхабиЦілі сталого розвитку
Back To Top