skip to Main Content

Коли кожен громадянин не може стояти осторонь

Наближається час, коли країна має зробити важливий вибір і громадянське суспільство міста Підгородне не змогло стояти осторонь.

Так, 23 та 24 березня 2019 року у приміщенні Підгородненського будинку культури експерти Центру «Тамариск» на прохання активістів міста провели тренінг «Участь громадянського суспільства у контролі виборчого процесу».

Під час тренінгу учасники розглядали таке питання: «Яким чином громадський активіст може вплинути на забезпечення прозорості виборів у своєму місті». І, звісно, відповідаючи на це питання, змістовна частина тренінгу розпочалась з положень Конституції та нормотворчої бази. Оскільки важливо, щоб бажання активістів якомога краще контролювати прозорість виборів не переходили за норму законів і у діях був принцип «Не нашкодь».

Другий аспект, що було розглянуто, – це сам виборчий процес, його складові, етапи та можливі маніпуляції. Також під час тренінгу учасники ділились власним досвідом участі у виборах та їх контролі, що дозволило поступово перейти до третьої частини тренінгу. Це види маніпуляцій та фальсифікацій під час виборів, де у ігровій формі, а потім методом обговорення учасники навчались виявляти фальсифікації та запобігати їм. Четвертою складовою тренінгу стала безпосередня фіксація факту правопорушення та подальше складання акту, що у подальшому є основою для звернення до правоохоронних органів.

Написання актів є важливою справою, оскільки це первинна документація для притягнення до відповідальності не сумлінних громадян та кандидатів.

Завершився тренінг обговоренням координації та плану дій для забезпечення у місті Підгородне показового, прозорого та чесного волевиявлення громадян 31 березня 2019 року.

Тренінг проведено Центром підтримки громадських  і культурних ініціатив «Тамариск» за фінансової підтримки Фонду імені Ч.С. Мотта.

 

 

Автор: Тамариск
Back To Top