skip to Main Content

Громадських активістів Рівненщини навчали адвокації

Як відстоювати суспільні інтереси, просувати ініціативи, планувати громадські кампанії та що робити для того, аби вони були успішними, – навчали місцевих активістів. Фахівці РОГО «Комітет виборців України» 15 листопада в Рівному влаштували для них тренінг з адвокації.

Як виявилося, до цього тренінгу мало хто з присутніх розумів, чим адвокація відрізняється, наприклад, від лобіювання. І лише в ході навчання усвідомили, що це лише один з ефективних інструментів адвокації. По суті це цілеспрямований легальний вплив на органи державної влади та місцевого самоврядування, а також на їх посадових осіб, спрямований на них від імені іншої особи, організації або групи.

Для ефективної взаємодії з органами влади у громадських компаніях тренери радили, зокрема, чітко розподіляти обов’язки під час проведення адвокаційних кампаній. Наприклад, поки основна маса атакує чи критикує, переговорник – домовляється шукає точки вирішення проблеми «мирним шляхом». Також варто чергувати публічний тиск з переговорами через окрему визначену особу.

«Розвиток організацій громадянського суспільства на сьогодні є одним з пріоритетних напрямів нашої діяльності. Щоб підтримати активістів, підсилити їх потенціал, восени ми влаштовуємо серію тренінгів. Значну увагу приділяємо саме практичній частині. Черговим заходом став тренінг з адвокації, – коментує Святослав Дубов, заступник директора Рівнеського КВУ. – Тема наразі актуальна і прикладна. Адже це вид діяльності, який передбачає комплексний і системний підхід до вирішення наболілих для суспільства проблем. І тут дуже важливо навчитися ефективно взаємодіяти з органами державної влади, місцевого самоврядування, знаходити стейкхолдерів і, зрештою, впливати на ухвалення рішень. Власне, як це робити ефективно, які інструменти використовувати, як планувати кампанії, і навчали під час тренінгу».

Тренінг організований РОГО «Комітет виборців України» в рамках проекту «Створення та інституційний розвиток мережі Громадських організацій ХАБів», що підтримується ПРООН в Україні в межах Проекту «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Більше фото із заходу тут

Автор: Інформаційний відділ РОГО КВУ
адвокаціяПРООНРівненськатренінг
Back To Top