skip to Main Content

Експертний візит Центру «Тамариск» у м. Нікополь

10 липня 2019 р. експерти Центр «Тамариск»  Олексій Літвінов та Олексій Андреєв здійснили експертний візит та стали учасниками круглого столу «Визначення проблемних питань щодо реалізації державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування м. Нікополь», який відбувся у приміщенні Нікопольської міської ради.

Під час круглого столу керівник проекту  Сомсіков Костянтин Володимирович представив проект «Прозора регуляторна діяльність – запорука економічного зростання», його мету та основні завдання.

Координатор проекту «Прозора регуляторна діяльність – запорука економічного зростання м. Нікополь» Соколовська Оксана Олексіївна, розповіла про хід реалізації проекту та основі заходи передбачені планом реалізації проекту.

Олексій Літвінов експерт «Центр підтримки громадських та культурних ініціатив «Тамариск» розповів про особливості здійснення державної регуляторної політики на місцевому рівні та її вплив на формування дохідної частини місцевого бюджету. Також, окремо було розглянуто необхідність підвищення кваліфікації депутатів міської ради з розробки регуляторних актів та дотримання регуляторних процедур. О. Літвінов розповів про сучасні негативні тенденції, коли великі підприємства використовують недотримання місцевою владою регуляторних процедур для оскарження регуляторних актів, результатом чого стає встановлення мінімальних ставок місцевих податків та зборів, що негативно впливає на наповнення місцевого бюджету та виконання містом соціальних програм.

Олексій Літвінов представив виконавців інших антикорупційних проектів (ДОГО ”Енергія життя плюс” та БО Нікопольський Центр Громадських Ініціатив), які отримали змогу презентувати свої проекти керівництву міста, депутатам, працівникам апарату та колегам з інших громадських організацій. Після цього окрема доповідь була присвячена важливості забезпечення відкритості та прозорості функціонування комунальних підприємств та відповідне проведення оцінки й представлення результатів міста у загальнонаціональному рейтингу.

Олексій Андреєв експерти ГО «Центр підтримки громадських та культурних ініціатив «Тамариск» провів презентацію новітнього інструменту забезпечення відкритості бюджетного процесу та залучення громадян – Бюджету для громадян. Окремо було висвітлено питання субвенцій і дотацій, власних доходів та впливу на них регуляторних актів, необхідності проведення консультацій для встановлення обґрунтованих ставок. Також було представлено приклад презентації громадянам витратної частини бюджету, що зосереджується не на коштах, а на послугах та продуктах які мають отримати громадяни за бюджетні кошти. Висвітлено питання фінансування шкіл, дошкільних навчальних закладів та закладів охорони здоров’я.

Після завершення круглого столу експерти ГО «Центр підтримки громадських та культурних ініціатив «Тамариск» надали консультації та рекомендації представникам  ДОГО ”Енергія життя плюс” та БО Нікопольський Центр Громадських Ініціатив, з питань подальшої реалізації проектів та налагодження співпраці із Нікопольською міською радою.

Автор: Тамариск
Back To Top