skip to Main Content

11 грудня 2018 р. у м. Дніпро пройшов ІІ Форум «Громадянське суспільство Дніпропетровської області. Розвиток та взаємодія»

У роботі ІІ Форуму взяли участь понад 190 учасників, 11 журналістів, 10 волонтерів, 15 представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Проведення ІІ Форуму стало можливим завдяки сприяння Дніпропетровської обласної державної адміністрації у реалізації Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017 – 2020 роки.

Перед початком роботи Форуму на 2 поверсі Гранд Готелю Україна відбувалася виставка громадянського суспільства. Під час роботи виставки громадські організації, благодійні фонди та ініціативні групи мали можливість поділитися своїми здобутками, презентувати книги, буклети, порадники, довідники та інфографіку. Була також виділена окрема зона, де на великому екрані демонструвалися відеоматеріали про діяльність громадських організацій, основні здобутки, реалізовані проекти тощо.

Роботу ІІ Форуму відкрили Олексій Літвінов (ГО «Інститут Громадської Експертизи») та Тетяна Карельська (Центру «Тамариск»), які передали вітання та побажання плідної роботи учасникам форуму від Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради. Під час відкриття було зазначено, що Форум є основним заходом у межах Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області, на якому не лише підбивають підсумки, але й розробляють плани на майбутнє.

Саме для розробки детального плану діяльності на 2019 р. була проведена Стратегічна сесія (у форматі світового кафе) «Створення плану реалізації у 2019 році Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017 – 2020 роки». Проведення стратегічної сесії модерував О. Літвінов. Робота проходила за 10 столами за якими учасники, завдяки спільній роботі, шукали відповіді на найбільш актуальні питання розвитку громадянського суспільства:

 • Що потрібно для ефективної співпраці ОГС з органами влади (службами, установами)?
 • Які умови необхідні щоб наша організація взяла участь у конкурсі проектів за бюджетні кошти?
 • Які тренінги потрібні нашій організації?
 • Як підвищити рівень громадянської освіти?
 • Як налагодити співпрацю із бізнесом?
 • Як співпрацювати зі ЗМІ?
 • Які площадки потрібні ОГС для більш активної взаємодії з громадянами?
 • Як зробити процедури участі громадськості у формуванні та реалізації політики більш ефективними?
 • Як підвищити дієвість громадських рад?
 • Які ІТ рішення потрібні для організацій громадянського суспільства?

Результати роботи за столами були представлені та передані оргкомітету форуму й стануть основою плану заходів з реалізації Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області у 2019 році.

Після Стратегічної сесії учасники форуму продовжили роботу в панельних дискусіях: «Робота з молоддю» (модератор – Кристина Видашенко), «Активізація місцевих громад» (модератор – Олексій Літвінов) та «Робота з людьми, що опинилися в кризових ситуаціях» (модератор – Владислав Макаров)

Спікерами у панельній дискусії «Робота з молоддю» стали: Владислав Яцук, заступник начальника управління молоді і спорту ОДА – начальник відділу у справах молоді; Георгій Бекмурзін,  ГО «Арт-Мост»; Максим Семенов, Асоціація екстремальних видів спорту; Ольга Шелест, ГО «Дарим радість»

Спікерами у панельній дискусії «Активізація місцевих громад» стали: Наталія Алєксєєнко, начальник відділу з питань регуляторної політики управління з питань розвитку адміністративних послуг департаменту економічного розвитку ОДА; Віталій Моргун, ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», Віталій Жеганський, ГО «Український центр соціального партнерства», Олексій Андрєєв, ГО Дніпровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»

Спікерами у панельній дискусії «Робота з людьми, що опинилися в кризових ситуаціях» стали: Владислав Турський, представник управління з питань учасників АТО ОДА; Юрій Петренко, заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА – начальник управління трудових відносин, зайнятості населення та умов праці; Валентина Проніна, ГО «Ріка життя»; Лариса Скрипченко, ГО «Від мрії до дії»; Микола Саляєв, ГО «Асоціація незалежних фахівців «Простір людини».

Після короткої перерви та спільного фото учасники форуму перейшли до роботи у трьох секціях:

 1. Гра «Аніматор демократії» (модератор – Олена Зима, ГО «Нове бачення»);
 2. Ток-шоу «Діалог як інструмент взаємодії: реальність та перспективи» (Роман Бабич, ГО «Всеукраїнська асоціація «Активне громадське мислення»);
 3. Презентація «Інструменти громадського контролю» «Олексій Літвінов, «Інститут громадської експертизи», Олексій Андреєв, ГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»»

Зокрема, на презентації «Інструменти громадського контролю» Олексій Андреєв розповів про проблеми доходної та видаткової частин об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області. Ця доповідь була проілюстрована змістом «Бюджету для громадян» Васильковської ОТГ 2018 року. «Бюджет для громадян» це буклет із візуалізованою інформацією про бюджетний процес громади, поданою простою мовою, доступною для розуміння пересічного громадянина.

За результатами відгуків учасників, цьогорічний форум досяг своєї мети – створена платформа для обміну досвідом, кращими практиками та інструментами розвитку організацій громадянського суспільства, активізації громад, а також визначення пріоритетів реалізації програми на 2019 р. Також були визначені пріоритети для проведення конкурсів соціальних проектів для громадських організацій та впровадження соціального замовлення для неприбуткових організацій з метою надання соціальних послуг населенню, тематика навчальних і просвітницьких заходів.

Роботу ІІ Форуму забезпечив оргкомітет з 30 громадських організацій, координацію роботи оргкомітету здійснювали: ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики», ЦПГКІ «ТАМАРИСК»,  ГО «Інститут Громадської Експертизи» та інші.

   

Автор: Тамариск
Back To Top