skip to Main Content

Прес-конференція “Виборчі права мобільних категорій громадян на всіх видах виборів”

24
Січ 19
Початок:
10:00
Місце проведення: ІАА “Главком” (м. Київ, вул. Шовковична, 8/20)

24 січня 2019 р. в прес-центрі ІАА “Главком” (м. Київ, вул. Шовковична, 8/20) о 10-00 відбудеться прес-конференція Виборчі права мобільних категорій громадян на всіх видах виборів”.

Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи п’ятий рік залишаються без права голосу на місцевих виборах та в одномандатних округах на виборах до Верховної Ради.

Місцеві ради продовжують звертатися до Верховної Ради на підтримку виборчих прав ВПО та законопроекту №6240 (Вінниця, Ужгород, Маріуполь, Кривий Ріг, Херсон, Коростень і Добропілля, Харків, Бєлгород-Дністровський, Запоріжжя, Шостка).

Водночас, на загальнодержавних виборах внутрішньо переміщені особи можуть скористатися процедурою тимчасової зміни місця голосування та проголосувати за місцем свого фактичного проживання. Тобто на виборах Президента України 31 березня всі виборці, в тому числі з «пропискою» на тимчасово окупованій території, мають право і можливість проголосувати, але близько 60% не знають про це.

Питання для розгляду:

– Низька поінформованість ВПО про їхні виборчі права. Що роблять держава та громадські організації для зміни ситуації?
– Чи буде забезпечена можливість для всіх громадян України проголосувати на виборах Президента 31 березня?
– Які перспективи проходження законопроекту №6240 (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)?

Спікери:

Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”,
Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА,
Анжела Бабкіна, ГО “Закарпаття – Донбас” (м. Ужгород),
Анастасія Перепелиця, Донбаська ініціатива “Міст” (м. Запоріжжя).

Телефони для довідок: 050 477 0800 або 068 352 35 75

Цей захід реалізується ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цьому документі, належать автору і не обов’язково відображають погляди уряду Великої Британії.

Back To Top