За нашою змістовною онлайн-кавою з аналітиком ГО «Точка Доступу», кандидатом політичних наук Романом Кисленком ми дізнавалися що таке локальна демократія і які вона має інструменти.
Говорили про важливість включення внутрішньо переміщених осіб у процеси прийняття рішень у приймаючих громадах та про соціальну згуртованість.
Підіймаючи тему інтеграції, експерт наголосив, що це не одновекторний процес, а обопільний. Він вигідний для обох сторін. З одного боку громада надає умови для безпечного проживання ВПО, а з іншого – ВПО є потужним ресурсом для розвитку громади.
Роман Кисленко також розповів про статути громад, де мають регламентуватися всі форми участі; про актуальні законопроєкти, які сприятимуть розвитку місцевої демократії.
Онлайн посиденьки організовує Громадська спілка «Мережа хабів громадянського суспільства України» за підтримки НУО “Сучасний Формат” у рамках проєкту «Голоси громад в умовах війни», що фінансується National Endowment for Democracy.
![](https://www.hubs.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/1-2-1024x576.png)
![](https://www.hubs.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/2-2-1024x576.png)
![](https://www.hubs.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/3-2-1024x576.png)
![](https://www.hubs.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/5-1-1024x632.png)