Стратегічна сесія Мережі хабів громадянського суспільства України. відбулася у Житомирі 10–11 липня 2025 р.
Це була зустріч, де:
– говорили про реальні виклики: безпеку, хронічний стрес і погіршення ментального здоров’я, зменшення донорської підтримки, брак ресурсів та ін.;
– ухвалювали рішення, що вплинуть на розвиток Спілки і підтримку локальних ОГС;
– обговорювали плани на поточний рік.
«Для Мережі стратегічна сесія – це не просто подія. Це момент, коли ми маємо змогу звірити орієнтири, переосмислити пріоритети й спланувати наступні кроки. Бо сильна Мережа – це і про спільні цілі, і про підтримку кожної окремої організації», – ділиться Жанна Соловйова, голова правління ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України».
Що відбулося за два дні?
- Загальні збори у гібридному форматі: проголосували за продовження повноважень чинного правління, затвердили подальші кроки щодо прозорості та підзвітності.
- Діалог із Євгенією Кубах з Київського хабу з прав людини – про грантові можливості та нові напрями взаємодії.
- Психоемоційна сесія з психологинею Оленою Сек – бо підтримка починається з турботи про себе.
- Говорили про підтримку для ОГС, менторство, дослідження владно-громадської комунікації, громадську участь та міжсекторальне партнерство.
А ще – члени Мережі отримали на згадку житомирські шкарпетки та поласували легендарним морозивом “Рудь”. Бо навіть серйозні стратегічні сесії мають смак турботи.
Це була змістовна зустріч у всіх сенсах. Рішення, підтримка, нові ідеї й просто живе спілкування з тими, хто розуміє й надихає.
Мережа хабів громадянського суспільства України посилює спроможність місцевих ОГС, допомагає ОМС будувати сталі рішення, підтримку і взаємодію. Хочете бути частиною змін – долучайтеся.
Символічно, що місцем стратегування став простір НУО «Сучасний Формат» у Житомирі, відновлений у рамках програми ВідНОВА:UA.
«ПРООН в Україні підтримує розвиток громадянського суспільства як ключового партнера у побудові демократичного, інклюзивного та стійкого суспільства. В умовах війни роль громадських організацій набуває особливого значення – вони забезпечують допомогу населенню, захищають права людини та сприяють діалогу між громадянами і владою.
Ми переконані, що сильне громадянське суспільство – одна з основ стійкості України та її відновлення на принципах інклюзивності й сталого розвитку. Саме тому ми підтримуємо Мережу хабів громадянського суспільства України у її становленні, роботі та розвитку.
Віримо, що завдяки мережуванню та спільним діям організації громадянського суспільства можуть посилити свій голос і вплив – на місцевому, регіональному та національному рівнях», – зазначила Вікторія Демідова, керівниця проєкту підтримки громадянського суспільства та молоді ПРООН
Ця зустріч стала можливою завдяки підтримці ПРООН в Україні та фінансуванню Уряду Данії. Завдяки таким партнерствам можемо не лише говорити про зміни, а і втілювати їх у громадах.













