skip to Main Content

Конкурс на участь у проекті «Розвиток громад, що заснований на правах людини» для громад Рівненської області

РОГО «Комітет виборців України» оголошує конкурс на участь у проекті «Розвиток місцевих громад, що заснований на правах людини» для ОТГ Рівненської області. Дві громади, що будуть відібрані до участі в проекті, отримають міні-гранти для впровадження ініціатив, пов’язаних з правами людини.

Крім цього та низки навчальних заходів, у рамках проекту експерти допоможуть відібраним ОТГ розробити план впровадження в діяльності місцевої влади підходу, що базується на правах людини, для розвитку цих громад.

Умови участі та порядок формування команди від громади для участі в проекті:

–    До складу команди мають увійти 8 учасників: 4 представники місцевої влади, що приймають рішення, або ж впливають на прийняття рішень; 4 представники громади (активісти, освітяни, молодь, журналісти).

–    Команда має бути готовою в повному складі взяти участь у триденному навчальному тренінгу в червні-липні цього року (дата буде уточнена пізніше).

–    Команда має бути готовою провести інформаційно-просвітницький публічний захід про цілі проекту в громаді.

–    Команда має розробити проект (за консультаційної підтримки експертів), цільовою групою якого можуть бути вразливі групи населення (молодь, діти, жінки, літні люди, учасники АТО, сім’ї загиблих в АТО, національні меншини та інші).

–    Команда має бути спроможною відзвітувати про фінансову та змістовну діяльність у рамках підтриманого проекту.

–    Команда отримає міні-грант для реалізації проекту, максимальний розмір якого становить 20 000 грн. Діяльність за проектом необхідно буде реалізувати впродовж трьох місяців.

До участі в проекті запрошуються сформовані команди – представники ОТГ Рівненської області, які готові діяти на користь і розвиток своєї громади та реалізувати міні-проекти з просування стандартів і принципів прав людини в порядок денний життя громади.

Детальніші умови участі в проекті – на сайті організації.

«На сьогодні в Україні триває процес децентралізації і змінюється система управління територіями, – каже заступник директора РОГО «Комітет виборців України» Святослав Дубов. – Вона має сприяти демократизації, розвитку самоврядування й участі мешканців великих і маленьких населених пунктів у процесі прийняття рішень. Проте місцеве законодавство у громадах часто недостатньо сформоване на сучасних демократичних цінностях і правах людини, не вистачає місцевих програм розвитку. Прозорість влади, відмова від дискримінаційних практик та керування принципом верховенства права можуть зробити громади дійсно спроможними. Потрібно лише навчитися правильно використовувати ті повноваженнями і ресурси, що отримує об’єднана територіальна громада».

Загалом цей пілотний проект реалізовуватимуть члени Мережі хабів громадянського суспільства у 4 областях України: Кіровоградській, Львівській, Рівненській та Чернігівській.

На Рівненщині ініціатива впроваджується РОГО «Комітет виборців України» в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Автор: Інформаційний відділ РОГО КВУ
грантгромадаКВУконкурсОТГправа людиниРівненськарозвиток
Back To Top