skip to Main Content

Громадським активістам Рівненщини розповіли про правові особливості кадрового менеджменту

Як уникнути юридичних помилок у кадровій роботі громадських організацій, як правильно укладати різного роду договори, як співпрацювати з підприємцями і залучати волонтерів, дізнавалися активісти Рівненщини.

17 січня в Рівному фахівці РОГО «Комітет виборців України» провели для них тренінг «Правові секрети кадрового менеджменту в діяльності ОГС». Тема актуальна, переконані учасники заходу. Й інформація, зокрема, про те, як правильно залучати персонал до діяльності організацій громадянського суспільства дуже знадобиться.

Це актуально ще й тому, що наразі знімають мораторій на перевірку суб’єктів господарювання. А це поширюється і на громадські організації, які мають статус юридичних осіб.

«Однією з тем, на якій ми детальніше зупинилися під час тренінгу, стали саме особливості перевірок діяльності ОГС контролюючими органами. Активісти мають бути готовими до таких ситуацій. Тут важливими є декілька моментів. У тому числі й оформлення трудових відносин у діяльності громадських організацій, правильно укладені договори, – коментує один з тренерів, заступник директора з правових питань РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов. – Щоб учасники тренінгу краще сприйняли і запам’ятали тему, вони виконували практичне завдання. Тим часом, хочу наголосити, кожній громадській організації варто мати Журнал реєстрації заходів державного нагляду. І перш ніж допускати особу, яка хоче провести перевірку, до її проведення, потрібно попросити пред’явити службове посвідчення і направлення на перевірку (вам мають надати його копію), а також внести запис у цей Журнал. Також пам’ятайте, що посадові особи, крім як за рішенням суду, не можуть вилучати оригінали документів».

Тренерка, юристка громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак розповіла активістам про особливості оподаткування ОГС, сплати податків і зборів за залучених та інших працівників, способи оформлення трудових відносин.

Крім того, учасники заходу на практичних завданнях вчилися добирати і залучати персонал для виконання проектів, прописуючи можливі умови. Також зіграли у своєрідній виставі-грі «В ОГС прийшли перевіряючі».

Тренінг організований РОГО «Комітет виборців України» в рамках проекту «Створення та інституційний розвиток мережі Громадських організацій ХАБів», що підтримується ПРООН в Україні в межах Проекту «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Автор: Інформаційний відділ РОГО КВУ
активістикадриКВУОГСоргрозвитокПРООНРівнетренінг
Back To Top